europarcels.eu

Najtańsze przesyłki kurierskie na terenie całej Europy.

Pakowanie paczek.

Zawartość przesyłki powinna być zapakowana w karton, zamknięta i zabezpieczona taśmą pakową. W paczce nie może być wolnych przestrzeni. Karton powinien być szczelnie wypełniony, tak aby zawartość nie ulegała przemieszczaniu. Wolne przestrzenie można uzupełnić styropianem, pianką, gąbką, ubraniami czy pogniecionymi gazetami.

Karton powinien być dobrany do wagi oraz wielkości paczki. W przypadku wysyłki towarów ciężkich czy delikatnych zaleca się stosowanie grubych, kilkuwarstwowych kartonów. Rzeczy delikatne powinny nie stykać się ze sobą. Każda rzecz powinna być dodatkowo zabezpieczona i oddzielona od ścian zewnętrznych kartonu. Przedmioty delikatne, łatwo ulegające zniszczeniu, powinny być zapakowane w oryginalne opakowania, dostosowane do kształtu przedmiotu.

Przy wysyłaniu walizek, należy owinąć je folią stretch tak, aby nie było żadnych luźnych, odstających części. Dodatkowo należy to wzmocnić taśmą pakową. Paczki są przeładowywane w automatycznych sortowniach, gdzie służące do tego taśmy wyglądają podobnie jak na lotnisku. Z uwagi na bezpieczeństwo i sprawność pracy, wszystkie wystające części i uchwyty muszą być zamknięte w opakowaniu. Walizkę lub torbę można alternatywnie spakować w karton.

Opakowanie zewnętrzne oraz zabezpieczenie Przesyłki wlicza się do jej masy.

Na każdej przesyłce należy nakleić kartkę formatu A4 z danymi odbiorcy paczki, tj: imię nazwisko, dokładny adres z kodem pocztowym oraz numer telefonu do kontaktu w danym kraju.

Przesyłki należy dodatkowo opisać, gdy wymagają tego właściwości lub zawartość przesyłki,  np.: "Ostrożnie! Szkło", "góra/dół", "Nie przewracać", itp.;

Nie przyjmujemy do przemieszczania i doręczenia przesyłek zawierających:

Każda przesyłka podlega kontroli celnej.

Kurier ma prawo, żądać od Nadawcy otwarcia przesyłki w celu sprawdzenia zgodności z rzeczami deklarowanymi ze stanem faktycznym.

Kurier ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki w przypadku nieodpowiedniego jej zabezpieczenia, niezgodności deklarowanej zawartości ze stanem faktycznym, przekroczenia wagi lub wymiarów przesyłki.

Pakowanie roweru.

Rower należy umieścić w kartonie. O odpowiedni karton można zapytać w sklepie rowerowym. Należy usunąć wszystkie stare etykiety oraz naklejki z kartonu. Dolną część kartonu dodatkowo należy skleić taśmą pakową.

Rower przygotować w następujący sposób:

Wszystkie zdemontowane elementy umieścić w małym pudełku i przytwierdzić do ramy roweru.

Wszystkie wolne przestrzenie powinny zostać wypełnione np. styropianem, pianką, materiałami itp.